Blog Manager

Universal Article/Blog/News module

Results 2007-2009.

In: Results
Like Up: (0)
Like Down: (0)
Created: 30 Mar 2018

2009.

No.
Br.
SWIMMER/PLIVAČ COUNTRY
DRŽAVA
TIME
VREME
1. ROK KERIN SLOVENIA 02:50:52
2. JOSEF KUCERA CZECH REPUBLIC 03:03:40
3. CVETAN JORDANOV BULGARIA 03:06:34
4. LENKA STERBOVA CZECH REPUBLIC 03:13:37
5. ARXAKIS DIMITRIS GREECE 03:19:35
6. TEREZA MRUZKOVA CZECH REPUBLIC 03:22:45
7. ALADIN SEJDIĆ SERBIA 03:43:39
8. IRFAN GRAČANIN SERBIA 03:43:40
9. WOUTER VAN HOUWELINGEN HOLLAND 03:46:35
10. RAJŠIĆ MILORAD SERBIA 03:49:28
11. MARTIN PANOVSKI F.Y.R.O.M. 03:57:40
12. NIKOLAS REPANAS GREECE 04:12:54
13. BRANISLAV SUVAJDŽIĆ SERBIA 04:15:35
14. ALEXANDROS ANDROUTSOS GREECE 04:27:15
15. ALEKSANDAR IVOVIĆ SERBIA 04:30:00
16. EMANUEL RISTEVSKI F.Y.R.O.M. 04:37:00
17. RISTO JANEV F.Y.R.O.M. 04:40:30
18. KONSTANTIN SPASOVSKI F.Y.R.O.M. 04:41:01

2008.

RESULT AND RANKING - MEN

No.

Swimmer

Country

Time

1.

BRENDAN CAPELL

AUSTRALIA

2h 39’ 57’’

2.

STEPHAN GOMEZ

FRANCE

2h 41’ 23’’

3.

DANIIL SEREBRENNIKOV

RUSSIA

2h 42’ 01’’

4.

ANDREA VOLPINI

ITALY

2h 42’ 10’’

5.

PETAR STOYCHEV

BULGARIA

2h 42’ 17’’

6.

JAKUB FICHTL

CZECH REPUBLIC

2h 42’ 19’’

7.

GABRIEL VILLAGOIZ

ARGENTINA

2h 42’ 24’’

8.

ROSTISLAV VITEK

CZECH REPUBLIK

2h 42’ 28’’

9.

RODOLFO VALENTI

ITALY

2h 43’ 02’’

10.

ALJAŽ OJSTERŠEK

SLOVENIA

2h 43’ 40’’

11.

DAMIAN BLAUM

ARGENTINA

2h 44’ 13’’

12.

TOMI STEFANOVSKI

MACEDONIA

2h 46’ 25’’

13.

LIBOR SMOLKA

CZECH REPUBLIK

2h 47’ 08’’

14.

EVGENIJ POP ACEV

MACEDONIA

2h 49’ 57’’

15.

SASVARI BALASZ

HUNGARY

2h 53’ 49’’

16.

BOJAN ŽIVANOVIĆ

SERBIA

3h 00’ 06’’

17.

LUCA VALERIANI

ITALY

3h 08’ 29’’

18.

JANOŠ DEMETER

SERBIA

OTL

19.

SABO SEBASTIJAN

SERBIA

OTL

20.

ALEKSANDAR PANČEVSKI

MACEDONIA

OTL

21.

PAUL HOPFENSPERGER

ENGLAND

OTL

22.

NIKOLA CARRADOSSI

ITALY

OTL

23.

GERASSIMOS PEFANIS

GREECE

OTL

24.

NIKOLA KUTANOVSKI

MACEDONIA

DNF

RESULT AND RANKING - WOMEN

No.

Swimmer

Country

Time

1.

ANNA UVAROVA

RUSSIA

2h 48’ 22’’

2.

EKATERINA ZHDANOVA

RUSSIA

2h 48’ 52’’

3.

BRITTA KAMRAU-CORESTEIN

GERMANY

2h 48’ 54’’

4.

STEFFANIE BILLER

GERMANY

2h 48’ 55’’

5.

OLESYA SHALYGINA

RUSSIA

2h 48’ 56’’

6.

SHELLEY CLARK

AUSTRALIA

2h 48’ 58’’

7.

ESTHER NUNEZ MORERA

SPAIN

2h 50’ 57’’

8.

ALESSANDRA ROMITI

ITALY

2h 52’ 53’’

9.

ANNEGRET BRAUN

GERMANY

2h 52’ 57’’

10.

MARIANELA MENDOZA

ARGENTINA

2h 59’ 28’’

11.

LAURA VOLPI

ITALY

3h 02’ 29’’

12.

LENKA STERBOVA

CZECH REPUBLIK

3h 02’ 51’’

13.

TIJANA KALIČANIN

SERBIA

3h 04’ 49’’

14.

HEBBACHE SZABRINA

HUNGARY

3h 09’ 37’’

15.

NOELIA PETTI

ARGENTINA

3h 12’ 15’’

16.

IRENE VAN DER LAAN

NETHERLANDS

OTL

17.

AIDA PONCE DEL CASTILLO

MEXICO

OTL

18.

YUKO MATSUZAKI

JAPAN

OTL

2007.

RESULTS AND RANKING WOMEN

No.

R.br.

SWIMMER

PLIVAČ

COUNTRY

ZEMLJA

TIME

VREME

1.

EKATERINA ZHDANOVA

RUSSIA

2h 55’11” 93

2.

ANNA UVAROVA

RUSSIA

2h 55’ 11” 94

3.

ESTHER NUNEZ MORERO

SPAIN

2h 57’ 16” 50

4.

MALWINA BUKSZOWANA

POLAND

3h 00’ 34” 64

5.

MARIA CELESTE PUNET

ARGENTINA

3h 00’ 53” 91

6.

LAURA VOLPI

ITALY

3h 01’ 05” 12

7.

KARLA ŠITIĆ

CROATIA

3h 01’ 10” 24

8.

TIJANA KALIČANIN

SERBIA

3h 07’ 45” 30

9.

DARIJA POP

MONTENEGRO

3h 14’ 31” 57

10.

NOELIA PETTI

ARGENTINA

3h 15’ 55” 88

11.

IRENE VAN DER LAAN

NETHERLAND

3h 19’ 47” 99

12.

NOURAN TAREK

EGYPT

3h 38’ 59” 00

RESULTS AND RANKING MAN

No.

R.br.

SWIMMER

PLIVAČ

COUNTRY

DRŽAVA

TIME

VREME

1.

PETAR STOYCHEV

BULGARIA

2h 44’ 27” 93

2.

ANTON SANACHEV

RUSSIA

2h 44’ 34” 24

3.

ALEXANDER STUDZINSKI

GERMANY

2h 44’35 58

4.

SERGEI BOLSHAKOV

RUSSIA

2h 44’ 35” 99

5.

TIHOMIR IVANCHEV

BULGARIA

2h 44’ 39” 08

6.

ALJAŽ OJSTERŠEK

SLOVENIA

2h 44’ 51” 99

7.

ROSTISLAV VITEK

CZECH REPUBLIC

2h 44’ 52” 24

8.

ROK KERIN

SLOVENIA

2h 49’ 35” 18

9.

MARTIN CLEMENT

ARGENTINA

2h 49’ 41” 71

10.

LIBOR SMOLKA

CZECH REPUBLIC

2h 54’ 22” 58

11.

GABRIEL VILLAGOIZ

ARGENTINA

2h 55’ 00” 81

12.

RAFAEL PEREZ

ARGENTINA

2h 55’ 02” 52

13.

BALAZS SASVARI

HUNGARY

2h 59’ 35” 34

14.

MIHA KERN

SLOVENIA

3h 00’ 11” 93

15.

ADEL EL-BEHARY

EGYPT

3h 02’ 33” 02

16.

LUCA VALERIANI

ITALY

3h 14’ 10” 11

17.

JOHN VAN VELTHUYZEN

USA

3h 15’ 53” 71

18.

JANOŠ DEMETER

SERBIA

3h 28’ 34” 21

19.

LEARDO CALLONE

ITALY

4h 02’ 23” 56

20.

JUŠ VELIČKOVIĆ

NOT FINISHED

No comments yet...

Leave your comment

15894

Character Limit 400